MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

Washington byl nad síly Ducks

28. ledna 2010 v 13:38 | sifon |  Články

zdroj: nhl.cz

Dal dva góly Ostrovanům, dal dva góly Kačerům a znovu byl vyhlášen první hvězdou. Jako přes kopírák odehrál Alexandr Sjomin dva zápasy Washingtonu z posledních dnů. Capitals včera ovládli zpočátku vyrovnané utkání ve třetí třetině, kdy skórovali z prvních tří střel mířících na Giguerea, a zvítězili poosmé v řadě. Ruský forvard přitom s výjimkou začátku série pokaždé bodoval.

"Klukům se líbí, co hrajou, a moc rádi vyhrávají. Mluvili jsme o tom v kabině mezi třetinami, že na ně musíme vlítnout. Říkal jsem jim, všechno nám funguje, tak toho využijte a uvidíte, k čemu to povede," pronesl nejen na adresu Sjomina trenér Bruce Boudreau.
Místo v brankovišti Caps teď bude vzhledem ke zranění kolegů nějakou dobu patřit Michalu Neuvirthovi. Začátek neměl špatný, z třiceti střel inkasoval jednou, ve třicáté druhé minutě ho překonal nováček Ducks Dan Sexton. Domácí ale měli v tu dobu nahráno, už po šestatřiceti sekundách utkání se trefil Alexandr Ovečkin.

Scéna byla připravena pro velké galapředstavení Washingtonu ve třetí třetině. V čase 41:45 pronesl první repliku Shaone Morrisonn, jehož rána se odrazila od brusle bránícího Stevea Emingera. Za necelou minutu odvedl podstatný kus práce Ovečkin na pravém křídle a z jeho přihrávky těžil Mike Knuble. Neuběhlo ani dalších sto sekund, když Sjomina poslal do brejku přihrávkou přes celé kluziště Brooks Laich.

"Smutné je, že jsme po prvním gólu odpadli," říká Jean-Sebastien Giguere, jenž dostal v kleci Ducks šanci po třech týdnech. "Pořád jsme mohli být ve hře. Byl to jen nešťastný odraz, takové věci se stávají a my se z toho měli oklepat a znovu seskupit, ale kdovíproč nám došla energie."
Na nesportovní zákroky ji ale hosté měli dost, takže se není čemu divit, že v padesáté druhé minutě se ocitli ve třech. Sjomin ukončil přesilovku střelou z ostrého úhlu pod horní tyčku.
Bruce Boudreau může být s potencí svých svěřenců nadmíru spokojen, Caps mají průměr 3.83 gólu na utkání. Víra ve vlastní schopnosti je poté pochopitelná. "I když prohráváme, víme, že máme šanci zápasy otočit. Jiné týmy začnou třeba hořekovat, že dvoubrankové manko nemůžou stáhnout, ale my jsme toho schopní."