MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

Ducks získali cenné body za skalp Buffala

20. ledna 2010 v 22:03 | sifon |  Články

Tak tohle se povedlo! V utkání Anaheimu s Buffalem byli sice jednoznačným favoritem hosté, lídři Východní konference, ale Kačeři potvrdili svoji aktuální formu a v divokém zápase nakonec urvali body na svoji stranu. Díky vítězství 5:4 tak Ducks prodloužili povýlukovou sérii s Buffalem na čtyři vyhraná utkání. A to se cení, zvláště když borci z Kalifornie bojují o účast o play-off. Do konce základní části sice zbývá 32 duelů, ale Anaheim si již nemůže dovolit výrazněji zaváhat, jinak by se do vyřazovacích bojů vůbec nemusel podívat. A to by bylo pro vítěze Stanley Cupu z roku 2007 jistě velmi nepříjemné.

První třetina nočního utkání byla pro fanoušky v Honda Center jako z říše snů. Po padesáti vteřinách poprvé rozvlnil síť v hostující brance Ryan Getzlaf a za další minutu již vedli domácí o dva góly. Zkušeného Patricka Lalima překonal Jevgenij Arťuchin. Příznivci Ducks byli v tu chvíli jistě na vrcholu blaženosti, ale brankostroj pokračoval dále. V čase 5:24 svítil díky zářezu Mikea Browna na časomíře stav 3:0 a vrcholem úvodní části se pak stala jedenáctá minuta, ve které využil přesilovou hru Bobby Ryan a potupně vyhnal Lalima z branky. Nádhera, takový úvod do zápasu v Anaheimu nepamatují.

Vše bohužel pokazila prostřední část, během které Kačeři o svůj luxusní náskok téměř přišli. A góly opět padaly v úvodu třetiny. Již po třiadvaceti sekundách poprvé inkasoval Hiller, v přesilovce ho prostřelil Tim Connolly. Za dalších třicet vteřin snížil na rozdíl dvou branek Clarke MacArthur a po šesti minutách vstřelil opařeným Ducks kontaktní branku náš bývalý obránce Steve Montador. Inu, někdy se měnit hráče nevyplácí. Naštěstí v patnácté minutě třetí třetiny zvýšil naše vedení Troy Bodie a Kačeři se uklidnili. V úplném závěru, 53 sekund před sirénou, sice ještě trošku zazlobil Jochen Hecht a jeho ryba, která se chytila v naší síti, ale vyrovnat se hostům už nepodařilo a nic na tom nezměnila ani powerplay. Anaheim tak zdolal Buffalo 5:4.