MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ  

Selänne zváží budoucnost až po sezóně

23. dubna 2007 v 14:29 | sifon |  Články
"Musím být spokojený sám se sebou. Musím mít stejnou motivaci, jakou jsem měl o posledních dvou prázdninách - mít stejnou chuť do hokeje a dostat se do fyzické formy, abych mohl hrát na nejvyšší úrovni," odpovídá Selänne na dotaz, zda ho uvidíme v říjnu na startu jeho patnácté sezóny v National Hockey League. "Kdybych měl sebemenší pochyby, že nejsem připravený čelit tlaku, nebudu pokračovat."
V roce 2003 se zdálo, že po přestupu do Colorada Selänneho hvězdy pomalu zapadá. Během výluky ale "Finský blesk" poskytl svému tělu potřebnou pauzu, absolvoval úspěšnou operaci kolena a návrat do Anaheimu okořenil čtyřiceti brankami a devadesáti body. Letos se ještě polepšil, o osm branek a čtyři body. Tahle čísla ho zařadila na jedenácté místo ligových tabulek, v klubu byl jednoznačným lídrem.
Tři a třičtvrtě miliónu má Selänne jistých, další příjmy závisejí na tom, jak se povede Ducks během vyřazovacích bojů. V ideálním případě si může Selänne přivydělat ještě 2,25 mil. dolarů na výkonnostních bonusech.
Představenstvo Kačerů by tyhle peníze rádo obětovalo na oltář úspěchu - a stejně rádo by si elitního střelce pojistilo i do dalších let. Než půjde generální manažer Brian Burke za agentem finského hokejisty s další nabídkou, měl by vědět jedno: nemá cenu usilovat o dohodu na delší dobu. "Zjistil jsem, že roční smlouva je pro mě největší motivací," upozorňuje Selänne. "V téhle fázi kariéry už si nedokážu představit, že bych přemýšlel o tří- nebo čtyřletém kontraktu. Až to bolí, když na to pomyslím."
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama