MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

5.zápas čtvrtfinále

22. dubna 2007 v 23:26 | sifon |  Cesta za Stanley Cupem
V časných ranních hodinách evropského času skončila první série Západní konference a radovat se mohou všichni fanoušci Anaheimu. V brance Ducks stál Jean Sebastien Giguere, který pustil za svá záda jediný z 27 puků. Pořádně vytížený byl ale i jeho protějšek, na Nicklase Bäckströma mířilo ještě o dvanáct střel víc.

"Mám pocit prázdnoty. Stálo to tolik sil a skončilo to tak rychle," řekl Bäcktröm.

"Teď můžeme relaxovat a užívat si to. Je dobré si týden odpočinout, všichni jsme trošku unavení," řekl Selänne.

Minnesota nevyužila ani jednu z pěti přesilovek, výborná defenzíva Ducks povolila soupeři pouze čtyři střely, které bezprostředně ohrozily Giguerea.

"To bylo pro zápas klíčové. Giguere předvedl několik bravurních zákroků," řekl kouč Ducks Randy Carlyle.

Domácí vedli už od druhé minuty. V šedesáté druhé vteřině vypálil od modré urostlý zadák Chris Pronger a jeho střela po ledě si to namířila přesně k levé tyči. Zhruba čtyři minuty před koncem druhé třetiny vyrovnal Marián Gáborík, který překonal Giguerea při vlastním oslabení. Přečíslení dva na jednoho zakončil slovenský útočník přesnou střelou pod horní tyčku. Perfektně načasovanou přihrávku mu předložil Wes Walz, druhou asistenci si připsal gólman Bäckström.
Podruhé v zápase se Kačeři ujali vedení v čase 36:29. Po vyhraném vhazování v obranném pásmu Wild nahazoval od modré Scott Niedermayer, puk se ještě ve skrumáži před brankovištěm odrazil od Dustina Pennera a Ryan Getzlaf byl se svou bekhendovou dorážkou neomylný.
Uklidňující náskok znamenala pro domácí branka Coreyho Perryho, jenž v polovině poslední třetiny propasíroval kotouč za záda bezmocného Bäckströma. Prostor před svým brankovištěm čistili zadáci Minnesoty velmi laxně. Padesát sedm vteřin před koncem ještě pojistil výhru Anaheimu trefou do prázdné branky Travis Moen.

Kanonýr Anaheimu Teemu Selänne vypadal po zápase jako filmový boxer Rocky Balboa. Už při rozbruslení dostal pukem nad pravé oko a během zápasu ho trefila do obličeje hokejka soupeře, která mu zanechala šrám zase nad levým okem. Obě tržné rány musel lékař týmu zašít několika stehy.

"Ani nevím odkud to přiletělo. Otáčel jsem se v rohu kluziště a najednou jsem dostal ránu. Seběhlo se to hodně rychle. Odehrál jsem v NHL přes tisíc zápasů, věděl jsem, že se to dřív nebo později stane."

Anaheim - Minnesota 4:1 (1:3, 0:1, 1:1)
Stav série: 4:1