MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

4.zápas čtvrtfinále

22. dubna 2007 v 23:24 | sifon |  Cesta za Stanley Cupem
Minnesota utekla hrobníkovi z lopaty. Trenér Jacques Lemaire se rozhodl k aktu poslední záchrany a spojil do jedné formace tři nejlepší forvardy svého týmu. Útok Rolston - Demitra - Gáborík zařídil ve třetí třetině za stavu 1:1 dvě branky a nasměroval tak Wild k první výhře letošního play off.

"Jacques proházel hráče v jednotlivých formacích a myslím si, že to byl skvělý tah. Pomohlo to. Dali jsme branky a vytvořili jsme si několik příležitostí," uvedl Gáborík.

"Všichni chlapci, od kterých jsme to dnes večer čekali, vstřelili branku," řekl Lemaire.

Na úvodní branku urostlého beka Ducks Chrise Prongera, který ve 27. minutě ranou od modré čáry využil přesilovku, dokázali Wild odpovědět dvě minuty před druhým odchodem do kabin. O vyrovnání se tvrdým příklepem z hranice mezikruží zasloužil Pierre-Marc Bouchard.
Ve 44. minutě strhl vedení na stranu domácích Gáborík, když prokázal svou stabilitu, najel si zpoza branky před Bryzgalova a ač těsně bráněn, dokázal protlačit kotouč za brankovou čáru. Rozhodující náskok si Wild vytvořili dvěma rychlými góly v polovině poslední třetiny. Nejprve se v čase 49:27 trefil Brian Rolston a o 77 vteřin později mířil do černého Mark Parrish. Prvně jmenovaný poslal kotouč do zcela odkryté branky po nádherné Demitrově přihrávce, Parrish šikovně tečoval Nummelinovu střelu od modré čáry.

"Dnes se nám při forčekingu nedařilo tak, jak v minulých zápasech a to jim poskytlo daleko víc prostoru ke hře. Mají hokejisty, kteří jsou schopní tvořit hru, " řekl Pronger.

"Wild hráli s velkým nasazením," pochválil soupeře kouč Ducks Randy Carlyle.

Ilju Bryzgalova vystřídal po čtvrtém gólu letos premiérově Jean Sebastien Giguere a v dalším průběhu zápasu si připsal čtyři bezchybné zákroky. Jednička brankoviště byla mimo hru kvůli zdravotním problémům nedávno narozeného syna Maxima. Chlapec se narodil téměř slepý, na pravé oko nevidí vůbec, v levém zůstalo vidění zachováno jen ze 75% a podle lékařů není vyloučeno, že se tento stav ještě zhorší.

V sestavě Anaheimu chyběl zadák Francois Beauchemin, jehož v předchozím utkání trefil kotouč do obličeje.

"Vůbec se dnes necítil dobře," vysvětlil důvody absence svého svěřence trenér Carlyle.

Branky:
1, Anaheim, Pronger 1 (Getzlaf, S. Niedermayer), 6:08 (přesilovka).
2, Minnesota, Bouchard 1 (Boogaard, Schultz), 18:03.
Branky:
3, Minnesota, Gáborík 2 (Rolston, Demitra), 3:23 (přesilovka).
4, Minnesota, Rolston 1 (Demitra), 9:27.
5, Minnesota, Parrish 1 (Nummelin), 10:44.

Přesilovky: Minnesota 1-7, Anaheim 1-4.
Brankáři: Minnesota - Bäckström 29/28, Anaheim - Bryzgalov 36/32, Giguere (od 50:44) 4/4.