MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

2. zápas semifinále

28. dubna 2007 v 9:42 | sifon |  Cesta za Stanley Cupem
Noční utkání v Anaheimu nepřineslo žádné brankové hody. Brankáři Jean-Sebastien Giguere a Roberto Luongo předvedli své kvality a přestože šlo na oba minimálně 40 střel, povolili dohromady pouze tři branky. Dvakrát lovil puk za svými zády gólman Anaheimu, což znamená, že radost z výsledku 2:1 má Vancouver.
Na první změnu na ukazateli skóre si diváci v Honda Center museli počkat až do 27. minuty, hosty dostal do vedení kapitán Markus Näslund. V polovině druhého dějství se Kačerům podařilo srovnat krok, přesně mířil Travis Moen. O konečné podobě výsledku se rozhodlo až ve druhém prodloužení. Vyrovnání série na 1:1 na zápasy zařídil v čase 87:49 Canucks Jeff Cowan.

Křídelní forvard Canucks tak ukončil úctyhodnou sérii gólmana Giguerea v počtu odchytaných minut bez inkasované branky v prodloužení. Třicetiletý rodák z Montrealu, který všechny předchozí prodloužené zápasy své kariéry v play off dovedl do vítězného konce, držel čistý štít dlouhých 190 minut a 50 vteřin.

Anaheim - Vancouver 1:2 pp (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Stav série 1:1