MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

2. zápas čtvrtfinále

22. dubna 2007 v 23:19 | sifon |  Cesta za Stanley Cupem
Nezvyklého hrdinu měl druhý zápas mezi Anaheimem a Minnesotou. Dva přesilovkové góly domácích totiž vstřelil obránce Francois Beauchemin a nasměroval tak Ducks k vítězství 3:2.

"Z odvedené práce v přesilovkách jsem měl dobrý pocit," řekl obránce Beauchemin. "Musíme se nadále držet naší hry. Jejich fanoušci jsou úžasní a v Minnesotě je skvělé hokejové prostředí. Wild mají dobrý tým s vynikající defenzívou, ale my se umíme vypořádat se zápasy, které jsou výsledkově těsné," dodal.
Poprvé se Beauchemin trefil do černého v čase 13:19, kdy tvrdým příklepem otevřel skóre zápasu. Hosté srovnali krok v úvodu druhé části, Demitrovu přihrávku zpoza branky proměnil Marián Gáborík. V dalším průběhu prostředního dějství mohli Wild získat vedení díky dvěma přesilovkám, ale Bryzgalova překonat nedokázali. A později toho litovali.
V 36. minutě totiž putoval na trestnou lavici Johnsson a domácí toho brzy využili. Křížnou přihrávku Getzlafa zužitkoval Beauchemin, který svou pohotovou ránu z prostoru pravého kruhu umístil přesně do horního rohu Bäckströmovy svatyně. Druhou asistenci si připsal Teemu Selänne, jenž tak překonal klubový rekord Ducks Paula Kariyu v počtu bodů nasbíraných v play off: Selänne 30, Kariya (29), Rucchin (16).

V závěru třetiny měli hosté velkou možnost opět vyrovnat, dvě minuty za držení hole inkasoval od rozhodčích Parros. Wild ale přesilovku nevyužili a dokonce inkasovali. Vítězný zásah obstaral Ryan Getzlaf, který ukázkovou stahovačkou obešel obránce Martina Škoulu a bekhendem prostřelil Bäckströma. Za hosty už jen snižoval v čase 55:04 Mikko Koivu.

"Byl jsem z toho nadšený. Myslím, že jsem spotřeboval víc energie při oslavě té branky, než při akci, která k ní vedla," uvedl Getzlaf.

"Soupeř proměnil dvě početní výhody, v tom byl hlavní rozdíl mezi oběma týmy. Zřejmě musíme oživit naši přesilovku a nebudeme k tomu mít větší příležitost než na vlastním ledě," prohlásil útočník Minnesoty Brian Rolston.
"Mám dojem, že jsme odehráli skvělý zápas. Jen ty přesilovky nám to kazily a nesmíme se nechat tak často vylučovat. Jinak jsme hráli dobře," uvedl trenér Wild Jacques Lemaire.

Třicet zákroků si v brance Anaheimu připsal Ilja Bryzgalov. Ruský gólman se osvědčil už v prvním utkání, kdy si při vítězství 2:1 připsal 24 zákroků. Jeana Sebastiena Giguerea přitom nahradil už ve třech závěrečných duelech základní části, když se tradiční jednička Ducks odebrala za manželkou a nemocným čerstvě narozeným synem (4. dubna). Podle původních informací ze zámoří se syn Giguerea narodil slepý. Poslední zprávy však hovoří o tom, že chlapcovo levé oko možná bude v pořádku.

Anaheim - Minnesota 3:2(1:0, 2:1, 0:1)
Stav série: 2:0I.třetina