MINULÝ ZÁPAS: 27.11.10 Phoenix Phoenix Coyotes -  ANA Anaheim Ducks4:6......PŘÍŠTÍ ZÁPAS: 29.11.10 ANA Anaheim Ducks - Los Angeles Kings Los Angeles 04:00 SEČ

1. zápas semifinále

26. dubna 2007 v 8:06 | sifon |  Cesta za Stanley Cupem
Jen necelých deset minut se probouzeli hokejisté Anaheimu z kratšího jarního spánku, který jim zprostředkovalo rychlé ukončení předchozí série s Minnesotou (Ducks rozhodli o svém postupu minulý čtvrtek). Vancouver jim stihnul dát gól, prosadil se Jeff Cowan. To bylo ze strany Canucks, unavených dlouhým přetahováním s Dallasem a úterním cestováním, vše.
Slovo si poté vzali Kačeři, s Andym McDonaldem v roli hlavního řečníka. V čase 9:24, těsně před ukončením pobytu Taylora Pyatta na lavici hanby, se devětadvacetiletý útočník dostal před Robertem Luongem k odraženému puku a bleskově ho poslal na místo určení. Necelou minutu před úvodní sirénou zamířil McDonald mezi betony gólmana Kosatek podruhé, když mu při přečíslení naservíroval přesně Teemu Selänne. Finský forvard se mezitím prosadil i sám, bekhendovou střelou z bezprostřední blízkosti. Kromě McDonalda asistoval i Chris Kunitz, autor všech nahrávek z první třetiny.
Ve druhém dějství útočné manévry utichly, na další změnu stavu si návštěvníci kalifornského utkání museli počkat až do padesáté minuty. Ta se stala osudnou pro Roberta Luonga. Hvězdu základní části vyhnala z klece mladá formace Ducks, zakončoval Ryan Geztlaf.
Náhradník Dany Sabourin vydržel čelit dalšímu tlaku Ducks do závěrečných sekund, než McDonald při dvojnásobné početní výhodě rozpoutal svým třetím gólem v zápase čepicovou bouři.
"Byl to úchvatný pocit. Je skvělé, když člověk může přispět ke snažení týmu," zářil po svém prvním hattricku v kariéře (nejen v play off, ale celkově) Andy McDonald. "První zápas v sérii je pokaždé složitý. Mám štěstí, že můžu hrát s tak výtečnými hokejisty."
Druhý duel série je na programu v pátek večer.
Anaheim - Vancouver 5:1 (3:1, 0:0, 2:0)
Stav série 1:0
I.třetina:
Branky:
1, Vancouver, Cowan 1, 7:07.
2, Anaheim, McDonald 2 (Kunitz, Pronger), 9:24 (přesilovka).
3, Anaheim, Selänne 2 (McDonald, Kunitz), 14:56.
4, Anaheim, McDonald 3 (Selänne, Kunitz), 19:11.
Branky:
5, Anaheim, Getzlaf 3 (Penner, Perry), 9:05.
6, Anaheim, McDonald 4 (Huskins, Getzlaf), 19:08 (přesilovka).
Přesilovky: Anaheim 2-9, Vancouver 0-7
Brankáři: Anaheim - Giguere 27/26; Vancouver - Luongo 31/27, Sabourin (od 49:05) 6/5

Hvězdy utkání: McDonald, Kunitz, Selänne
Diváci: 17,250
Rozhodčí: O'Halloran, Van Massenhoven - Heyer, Kovachik.